Ideální dárek k Vánocům - VOUCHER na plavbu lodí!

Výlet České

Budějovice

České Budějovice České Budějovice

Víkend | V okolí: wifi beach. volejbal restaurace cyklostezka ubytování stezka pro in-line čerpací stanice plovárna, místo ke koupání informace kotviště tenisové kurty

Metropole jižních Čech na soutoku řek Vltavy a Malše nabízí pestrou mozaiku turistických zážitků. Kromě míst, kde na vás dýchne staletá historie, se můžete vypravit po trase unikátní koněspřežné železnice, ochutnat vyhlášené jihočeské speciality anebo skvělé budějovické pivo.

Asi nejpůsobivější částí Českých Budějovic je historické centrum, kde začneme i naši prohlídku.Náměstí České Budějovice Dominantou města je největší čtvercové náměstí v České republice o rozměrech 133 x 133 metrů. Je lemováno měšťanskými domy s gotickými, renesančními a barokními fasádami s podloubím. Nejnápadnějším domem je radnice s trojvěžím opatřeným zvonkohrou. V budově radnice sídlí turistické informační centrum, které poskytuje bezplatný informační servis i volný přístup k internetu. Ve středu náměstí stojí Samsonova Kašna z 18. století a nedaleko od ní, můžeme najít křížkem označený bludný kámen. Říká se, že ten kdo ho překročí večer po desáté hodině, nenajde cestu domů a bude bloudit městem až do rána.

Rabštejnská věžMinete-li cestou z náměstí budovu české spořitelny, ocitnete se před tradičním symbolem Českých Budějovice - Černou věží u kostela sv. Mikuláše. Z ochozu 72 metrů vysoké Černé věže se jejím návštěvníkům nabízí překrásný výhled na město a okolí. Od Černé věže se můžeme vydat Hroznovou ulicí směrem k Piaristickému náměstí. Zde si můžeme prohlédnout další významné památky Českých Budějovic, ke kterým bezesporu patří areál dominikánského kláštera s kostelem Obětování Panny Marie a Malá solnice, ve které dnes sídlí motocyklové muzeum.

V centru Budějovic najdete i romantické úzké uličky jak Hradební, Panskou nebo Mlýnskou ulici. Při jejich procházení narazíte i na pozůstatky městského opevnění a Rabštejnskou věž. Za procházku určitě stojí i Zátkovo nábřeží u slepého ramene, kde stojí další hradební věž Železná panna.

Zajímavosti: 

  • Muzeum Koněspřežky - připomíná nejstarší koněspřežnou železnici na evropském kontinentu České Budějovice - Linec.
  • Expozice Budějovického Budvaru - v návštěvnickém centru se můžete seznámit s příběhem budějovického piva. Pravidelné prohlídky bez objednání probíhají každý den v týdnu od dubna do listopadu.

Kam s dětmi:

  • Hopsárium - největší dětské hřiště v jižních Čechách se rozkládá na ploše více než 2000 m2. Děti se zde mohou bavit třeba na šesti maxi trampolínách. Pro nejmenší je zde batolecí farma.
  • Hřiště bez bot - veliké vnitřní hřiště je zvlášť při špatném počasí skvělým náhradním programem pro rodiny s dětmi. Na hřišti určeném zejména pro děti od 3 do 15 let najdete prolézačky, skluzavky, akční věže, provazový most, míčový bazén, šplhací tyč nebo maxi lego.
  • Lanový park Máj - nabízí 3 lezecké trasy v korunách stromů. Nejmírnější trasa je vhodná i pro rodiny s malými dětmi. Nejtěžší trasu se závěrečnou lanovkou a překážkami ve výšce až 12 metrů ocení náročnější milovníci adrenalinu.

Kde se najíst?

  • Restaurace Masné krámy - říká se, že kdo nebyl v Masných krámech, jakoby v Budějovicích vůbec nebyl. Láká sem především kroužkovaný ležák, který se točí přímo ze sudů. K tradičním českým jídlům můžete ochutnat pecínek chleba Masné krámy, který je pečený speciálně pro tuto pivnici. 
  • Olivier - opravdové gastronomické zážitky Vás čekají v luxusní restauraci s moderní středomořskou kuchyní. Pro rodiny s dětmi je zde také letní zahrada s dětským hřištěm.
  • Pivnice Budvarka - klasická česká pivnice klade důraz na kvalitu podávaných piv, ke kterým si můžete vybrat z jídel staročeské a jihočeské kuchyně.

Další fotografie

 

Děkujeme našim partnerům

TOPlist

Vyplouváme z moderní mariny v Hluboké nad Vltavou!

Na dohled od mariny: aquapark, golf, ZOO, zámek, wellness, adrenalin park.
Těšte se, stojí to za to :-)
Splavnost Vltavy 2017: do 30.6.2017: ČB - Kořensko, od 1.7.2017: ČB - Orlík