POZOR! Nyní 20% sleva na všechna naše plavidla na Lipně i na Hluboké až do konce letošní sezóny 2018!!!

České

Budějovice

České Budějovice České Budějovice

Víkend | V okolí: wifi beach. volejbal restaurace cyklostezka ubytování stezka pro in-line čerpací stanice plovárna, místo ke koupání informace kotviště tenisové kurty

Metropole jižních Čech na soutoku řek Vltavy a Malše nabízí pestrou mozaiku turistických zážitků. Kromě míst, kde na vás dýchne staletá historie, se můžete vypravit po trase unikátní koněspřežné železnice, ochutnat vyhlášené jihočeské speciality anebo skvělé budějovické pivo. V místním Hopsáriu nebo lanovém centru si na své přijdou i rodiny s dětmi.

Asi nejpůsobivější částí Českých Budějovic je historické centrum, kde začneme i naši prohlídku.Náměstí České Budějovice Dominantou města je největší čtvercové náměstí v České republice o rozměrech 133 x 133 metrů. Je lemováno měšťanskými domy s gotickými, renesančními a barokními fasádami s podloubím. Nejnápadnějším domem je radnice s trojvěžím opatřeným zvonkohrou. V budově radnice sídlí turistické informační centrum, které poskytuje bezplatný informační servis i volný přístup k internetu. Ve středu náměstí stojí Samsonova Kašna z 18. století a nedaleko od ní, můžeme najít křížkem označený bludný kámen. Říká se, že ten kdo ho překročí večer po desáté hodině, nenajde cestu domů a bude bloudit městem až do rána.

Rabštejnská věžMinete-li cestou z náměstí budovu české spořitelny, ocitnete se před tradičním symbolem Českých Budějovice - Černou věží u kostela sv. Mikuláše. Z ochozu 72 metrů vysoké Černé věže se jejím návštěvníkům nabízí překrásný výhled na město a okolí. Od Černé věže se můžeme vydat Hroznovou ulicí směrem k Piaristickému náměstí. Zde si můžeme prohlédnout další významné památky Českých Budějovic, ke kterým bezesporu patří areál dominikánského kláštera s kostelem Obětování Panny Marie a Malá solnice, ve které dnes sídlí motocyklové muzeum.

V centru Budějovic najdete i romantické úzké uličky jak Hradební, Panskou nebo Mlýnskou ulici. Při jejich procházení narazíte i na pozůstatky městského opevnění a Rabštejnskou věž. Za procházku určitě stojí i Zátkovo nábřeží u slepého ramene, kde stojí další hradební věž Železná panna.

Zajímavosti: 

  • Muzeum Koněspřežky - připomíná nejstarší koněspřežnou železnici na evropském kontinentu České Budějovice - Linec.
  • Expozice Budějovického Budvaru - v návštěvnickém centru se můžete seznámit s příběhem budějovického piva. Pravidelné prohlídky bez objednání probíhají každý den v týdnu od dubna do listopadu.

Kam s dětmi:

  • Hopsárium - největší dětské hřiště v jižních Čechách se rozkládá na ploše více než 2000 m2. Děti se zde mohou bavit třeba na šesti maxi trampolínách. Pro nejmenší je zde batolecí farma.
  • Hřiště bez bot - veliké vnitřní hřiště je zvlášť při špatném počasí skvělým náhradním programem pro rodiny s dětmi. Na hřišti určeném zejména pro děti od 3 do 15 let najdete prolézačky, skluzavky, akční věže, provazový most, míčový bazén, šplhací tyč nebo maxi lego.
  • Lanový park Máj - nabízí 3 lezecké trasy v korunách stromů. Nejmírnější trasa je vhodná i pro rodiny s malými dětmi. Nejtěžší trasu se závěrečnou lanovkou a překážkami ve výšce až 12 metrů ocení náročnější milovníci adrenalinu.

Kde se najíst?

  • Restaurace Masné krámy - říká se, že kdo nebyl v Masných krámech, jakoby v Budějovicích vůbec nebyl. Láká sem především kroužkovaný ležák, který se točí přímo ze sudů. K tradičním českým jídlům můžete ochutnat pecínek chleba Masné krámy, který je pečený speciálně pro tuto pivnici. 
  • Olivier - opravdové gastronomické zážitky Vás čekají v luxusní restauraci s moderní středomořskou kuchyní. Pro rodiny s dětmi je zde také letní zahrada s dětským hřištěm.
  • Pivnice Budvarka - klasická česká pivnice klade důraz na kvalitu podávaných piv, ke kterým si můžete vybrat z jídel staročeské a jihočeské kuchyně.

Další fotografie

 

Děkujeme našim partnerům

TOPlist

Vyplouváme z moderní mariny v Hluboké nad Vltavou!

Na dohled od mariny: aquapark, golf, ZOO, zámek, wellness, adrenalin park.
Těšte se, stojí to za to :-)
Splavnost Vltavy 2017: do 30.6.2017: ČB - Kořensko, od 1.7.2017: ČB - Orlík