Ideální dárek k Vánocům - VOUCHER na plavbu lodí!

Hluboká nad

Vtavou

Hluboká nad Vltavou Hluboká nad Vltavou

Víkend | V okolí: wifi beach. volejbal vhodné místo k rybolovu golfové hřiště hrady, zámky restaurace cyklostezka ZOO zahrada sprcha ubytování stezka pro in-line čerpací stanice plovárna, místo ke koupání informace kotviště tenisové kurty

Poznejte město s půvabným novogotickým zámkem a bohatým programem od jara do podzimu. Pěší turistické trasy a naučné stezky Vás provedu nejenom městem, ale i okolní přírodou s rybníky lesy a zámeckými oborami.

Zámek hluboká

Zámek Hluboká

Zámek Hluboká nad Vltavou patří k nejnavštěvovanějším památkám jižních Čech. Nahlédnete zde do honosných reprezentačních sálů, soukromých apartmánů Schwanzenbergské knížecí rodiny i do kuchyně v anglickém panském stylu. Vybrat si můžete ze tří tras, první dvě trvají každá 55 minut, kratší je prohlídka kuchyně (35 minut). Za příznivého počasí se vyplatí vystoupat na zámeckou věž s krásným výhledem do údolí řeky Vltavy. Nenechte si ujít ani příjemnou procházku rozlehlým parkem s naučnou stezkou. K návštěvě zámecké jízdárny vás pak naláká Alšova jihočeská galerie se sbírkou více než 20 tisíc uměleckých děl.

Zoo baví děti i dospěléHřiště v Zoo Ohrada

Ze zámku se můžete svézt vláčkem až na centrální parkoviště. U židovského hřbitova se napojíte na pěší stezku, která vás povede mezi Podhradským a Munickým rybníkem až k ZOO ohrada. Po necelé půlhodince cesty se ocitnete před loveckým zámkem Ohrada, kde se nachází muzeum lesnictví a rybářství. Přilehlá zoologická zahrada patří k nejmenším v Česku, přesto má své nezaměnitelné kouzlo. Nabízí jedinečnou expozici vodních ptáků propojenou s přilehlým rybníkem, přes 300 druhů zvířat i romantická zákoutí s vyhlídkou na hlubocký zámek. Zajímavostí místní ZOO jsou komentované noční prohlídky.  

Za sportem a relaxací

Den můžete zakončit osvěžením na místním koupališti s velkým rekreačním bazénem, tobogánem a menším bazénem pro děti. Pokud dáváte přednost koupání v rybníku, vyzkoušejte aquapark na Bezdrevě. Je plný nafukovacích vodních atrakcí. A kdyby vám to nestačilo, nebojte se, že byste se v Hluboké začali nudit. V sousedství golfového hřiště najdete sportovně relaxační areál s adrenalinovým parkem, plážovým voleyballem, dětským hřištěm i prostorem pro odpočinek.

Kde se najíst?

  • Švejk restaurant - originální franchisingový gastronomický koncept s tradiční českou kuchyní. 
    Sídlí nedaleko zámku ve staré budově knížecího dvora.
  • Restaurace Pánů z Růže - luxusní prostředí a mezinárodní gastronomii reprezentuje restaurace hotelu Štekl.
  • Restaurace Ka-pr - vyhlášená místní restaurace, která nabízí nejen speciality z mořských a sladkovodních ryb, ale i steaky. 

Další fotografie

 

Děkujeme našim partnerům

TOPlist

Vyplouváme z moderní mariny v Hluboké nad Vltavou!

Na dohled od mariny: aquapark, golf, ZOO, zámek, wellness, adrenalin park.
Těšte se, stojí to za to :-)
Splavnost Vltavy 2017: do 30.6.2017: ČB - Kořensko, od 1.7.2017: ČB - Orlík