Ideální dárek k Vánocům - VOUCHER na plavbu lodí!

Purkarec a

vorařské muzeum, muzeum voroplavby

Purkarec a vorařské muzeum Purkarec a vorařské muzeum

Víkend | V okolí: wifi vhodné místo k rybolovu restaurace cyklostezka ubytování stezka pro in-line plovárna, místo ke koupání kotviště

Purkarec je tradiční vorařská obec ležící osm kilometrů severně od Hluboké na břehu vodní nádrže Hněvkovice. V historii byl Purkarec významným střediskem Schwarzenberského panství i centrem vltavské voroplavby. V současnosti je především místem rekreace při Hněvkovické přehradě.

Oblíbeným cílem výletů je zejména místní muzeum - Síň tradic jihočeské voroplavby. Síň byla založena spolkem Vltavan, který sdružoval lesní dělníky, jež se zabývali porážením stromů a dopravou dřeva po Vltavě do Prahy. Muzeum seznamuje s jejich prací a způsobem života. Najdete zde především sbírku dobových předmětů, nářadí a dokumentů. Muzeum je otevřeno od května do září, každý den v týdnu kromě pondělí. Součástí expozic jsou i informace o vodních elektrárnách ČEZ. Historii vorařství a plavectví připomíná také obří balvan vyzdvižený z Vltavy, který je umístěn naproti kostelu svatého Jiří. Malebnost obce dotváří několik domků ve stylu jihočeského selského baroka.
Ve vsi funguje přívoz přepravující místní obyvatele, turisty i cyklisty přes Hněvkovickou nádrž. Od Purkareckého kostela Vás přívoz dopraví k tábořišti na pravém břehu přehrady. Přívoz nemá pravidelný jízdní řád. Pokud tedy v přístavišti nikoho nezastihnete, je možné si přepravu domluvit v místní restauraci Pelikán. S Hlubokou nad Vltavou je pak Purkarec spojen cyklostezkou lemující levý břeh Vltavy. 

Další fotografie

 

Děkujeme našim partnerům

TOPlist

Vyplouváme z moderní mariny v Hluboké nad Vltavou!

Na dohled od mariny: aquapark, golf, ZOO, zámek, wellness, adrenalin park.
Těšte se, stojí to za to :-)
Splavnost Vltavy 2017: do 30.6.2017: ČB - Kořensko, od 1.7.2017: ČB - Orlík